Η Βιβλιοθήκη

Σημείο αναφοράς του σχολείου μας είναι η βιβλιοθήκη, που οφείλει την ύπαρξή της στη συμμετοχή των μαθητών, των εκπαιδευτικών και των γονέων, η οποία λειτουργεί και ως δανειστική. Η ίδια αίθουσα είναι εξοπλισμένη με ηλεκτρονικούς υπολογιστές, κασετόφωνα, μηχανές προβολής (projectors), βίντεο, αξιόλογη συλλογή εκπαιδευτικών βιντεοκασετών και CD/DVD, καθώς και με μουσικά όργανα αφού χρησιμοποιείται και ως αίθουσα μουσικής.

Το Εργαστήριο Πληροφορικής

Στο σχολείο μας λειτουργεί εργαστήριο πληροφορικής το οποίο είναι επαρκώς εξοπλισμένο για να καλύπτει τις ανάγκες των μαθημάτων που απαιτούν τις υποδομές του. Πιο συγκεκριμένα στον χώρο του εργαστηρίου μας διεξάγονται οι διδασκαλίες των μαθημάτων της Πληροφορικής καθώς και των Ερευνητικών Εργασιών.